Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Español(Spanish Formal International)

Pobierz ulotkę

MI on Facebook

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach naszego Instytutu dopisz się do newslettera
Strona główna
Wakacje 2017 z Praktyką Uważności oraz Współczucia
piątek, 31 lipca 2015 17:01

 

(1) Wakacje z Praktyką Uważności, 24-29 lipca 2017. Prowadzenie: Julia E. Wahl oraz Eryk Ołtarzewski

Odosobnienie pokazuje metody i dostarcza narzędzi skutecznego radzenia sobie ze stresem w życiu oraz z emocjami, uczy nas akceptacji tego, co się pojawia. 
Program odosobnienia opracowany jest w oparciu o trening MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) profesora Jona Kabata-Zinna. Sam program MBSR znacznie podnosi jakość życia i poziom pozytywnych emocji poprzez rozwój odpowiednich sieci neuronalnych w naszym mózgu, obniża poziom lęku, niepokoju i depresji, pomaga utrzymać dyscyplinę w naszej diecie i ćwiczeniach.
Intensywne 6-dniowe odosobnienie w formie warsztatowej oparte jest na technikach uważności (mindfulness) i formach kontemplacyjnych. W programie odosobnienia przewidziane są m.in.: intensywna medytacja (wyciszenia, bez obiektu, współczucia), skanowania ciała ze współczuciem, uważna joga, wizualizacje, ćwiczenia z podejścia compassion (praca z wewnętrznym krytykiem, docenienie siebie, itp.), medytacja w marszu, dyskusje grupowe oraz indywidualne konsultacje z trenerami.


(2) Wakacje z Praktyką Współczucia, 7-12 sierpnia 2017. Prowadzenie: Julia E. Wahl

Odosobnieni będzie skupiało się na metodach i narzędziach skutecznego radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych oraz z trudnych emocjach (wstyd, złość, smutek, lęk, poczucie winy, nieśmiałość etc.), akceptacji nas samych, tego jakimi jesteśmy, reagowania na siebie z troską i szacunkiem oraz radzenia sobie z tzw. niskim poczuciem wartości. Praktykowanie współczucia obniża poziom lęku, niepokoju i depresji, zwiększa poczucie szczęścia i wzmacnia emocjonalny dobrostan, pomaga utrzymać dyscyplinę w naszej diecie i ćwiczeniach, znacznie podnosi jakość życia.

Podejście współczucia (ang. compassion) jest coraz szerzej stosowane we współczesnej, zachodniej psychologii, psychoterapii (zwłaszcza w tzw. III. fali terapii CBT) oraz medycynie. Skuteczność tego podejścia oraz jego poszczególnych narzędzi jest potwierdzana poprzez systematycznie rosnącą ilość badań (m.in. badań w dziedzinie neuropsychoendokrynologii).

Współczucie jest sercem uważności. Współczucie według definicji Dalajlamy to „wrażliwość na cierpienie siebie i innych, a jednocześnie głębokie zaangażowanie dotyczące jego zmniejszenia”, a zatem jest to „wrażliwa uwaga/świadomość plus motywacja” (Gilbert, 2010) i działanie. Obecnie podejście to jest z sukcesem stosowane w psychoterapii, a badania pokazują, iż trening współczucia znacznie zmniejsza poczucie wstydu, samokrytykę, depresję oraz lęk (Mayhew, Gilbert, 2008).


Cena za każde odosobnienie (1 & 2): 950 PLN. 

Miejsce: Ośrodek Wolnego Wyboru, Czarny Las k. Grodziska Mazowieckiego (Grodzisk Mazowiecki k. Warszawy). 


Kto może uczestniczyć w programie?
Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia medytacyjnego. Nie trzeba być też psychologiem ani terapeutą. Odosobnienia są przeznaczone dla wszystkich osób, które pragną zredukować swój stres, popracować z emocjami i zyskać lepszą jakość życia albo po prostu wgłębić się w swoją praktykę... W razie wątpliwości w kwestii, które odosobnienie jest bardziej pożyteczne, jakie są różnice - prosimy o kontakt. Maksymalna liczba uczestników: 24.


Cena za samo odosobnienie/wakacyjny trening: 900 PLN do końca kwietnia, 950 PLN od 1 maja. 
Koszt całodziennego wyżywienia (3 posiłki wegetariańskie dziennie) i noclegu: różne opcje(1 doba = nocleg + wyżywienie).

Informacje dot. ZAKWATEROWANIA/REZERWACJE NOCLEGU:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 606 375 914. 


Miejsce odosobnienia: Adres: ul. Cisowa 15, Czarny Las (Grodzisk Mazowiecki).

Dojazd: Osoby niezmotoryzowane: Dojazd pociągiem PKP lub kolejką WKD do Grodziska Mazowieckiego, stamtąd możemy Państwa odebrać (w miarę możliwości). 


UWAGA! Wpłaty za pobyt oraz wyżywiene dokonujemy na dwa różne konta (informacje wkrótce).

Za pobyt/wyżywienie należy zapłacić za cały pobyt - nawet w przypadku, gdy musimy wyjechać wcześniej.
W trakcie warsztatu planowane jest ognisko (na zewnątrz lub pod specjalną altanką - w razie deszczu).


Informacje i zapisy na odosobnienie:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  ,
telefon: +608 079 909 (można zostawić wiadomość SMS/prosimy nie zostawiać wiadomości na automatycznej sekretarce)


 Numer konta:

JULIA WAHL
DERBY DE11HF, UK


Przelewy krajowe:

ING BANK ŚLĄSKI

12 1050 1559 1000 0092 1047 7411


Przelewy zagraniczne: 
IBAN PL
12 1050 1559 1000 0092 1047 7411
SWIFT CODE INGBPLPW

 

 

Aktualności

Warsztaty

Szkolenia

Wykłady


© 2017 The Mind Institute Wszelkie prawa zastrzeżone | Created by BlueBuoy