Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Español(Spanish Formal International)

Pobierz ulotkę

MI on Facebook

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach naszego Instytutu dopisz się do newslettera
Strona główna
8-tygodniowy Trening Uważności (Mindfulness) oparty na programie MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction)
Miércoles 22 de Febrero de 2017 00:00

 

Już ponad 60. edycji przeprowadzonych przez trenerów The Mind Institute! 

 

KOLEJNE GRUPY W 2018 - W Warszawie i Poznan

Szczegóły dot. każdego z miast - poniżej.Co to za program?

Program uczy metod i dostarcza narzędzi skutecznego radzenia sobie ze stresem w życiu, obniża ogólne napięcie psychofizyczne organizmu, znacznie podnosi jakość życia, zwiększa poziom pozytywnych emocji poprzez rozwój odpowiednich sieci neuronalnych w naszym mózgu.Trening oparty jest na technikach uważności takich, jak: medytacja wyciszenia (shiamatha), skanowanie ciała, wizualizacje, uważna joga itp., opracowany w oparciu o program MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) opracowany przez Stress Reduction Clinic University of Massachusetts Medical School, elementy programu profesora Christophera Germera (współtwórcy podejścia self-compassion).

Więcej na temat uważności TUTAJ - http://juliawahl.natemat.pl/47777,raz-jeszcze-o-uwaznosci.


Do kogo skierowany jest program? Kto może uczestniczyć w programie? Co można zyskać? 

Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia medytacyjnego. Nie trzeba być też psychologiem, psychoterapeutą. Trzeba natomiast mieć motywację. Program jest przeznaczony dla wszystkich osób, które pragną zredukować swój stres, zyskać lepszą jakość życia i nauczyć się technik kontemplacyjnych (począwszy od klasycznej medytacji wyciszenia - shiamatha) w celu zintegrowania tych praktyk z życiem codziennym.

Zalecane jest wzięcie udziału w spotkaniu orientacyjnym (tzw. spotkanie zerowe) przed rozpoczęciem programu. 

Szczegółowe informacje na temat efektywności programu w zakładce 'mindfulness' na naszej stronie.


Z czego składa się program?

  • Z 8 bloków - 8 spotkań warsztatowych po 2,5 godziny (Warszawa) lub z 4 spotkań warsztatowych po 5 godzin (Szczecin, Poznań, Kraków),
  • spotkania konsultacyjnego lub inaczej spotkania "zerowego" (przed rozpoczęciem programu)- w formie grupowej lub przez Skype'a/Google Hangout (spotkanie zalecane zwłaszcza dla tych osób, które nie mają pojęcia na czym polega Trening, mają dużo wątpliwości),
  • 1 całego dnia uważności (całodziennej praktyki) (7 godzin) (w sobotę lub w niedzielę).

W ramach programu zapewniamy materiały szkoleniowe, w tym płyty CD-rom z instrukcjami medytacyjnymi.

UWAGA! - Bardzo ważne - możliwa jest konsultacja z prowadzącym zajęcia przed spotkaniem (w miarę możliwości osobiście lub przez Skype'a) w celu lepszego zapoznania się z korzyściami, możliwościami Treningu (tym, co może mi osobiście przynieść) i odpowiedzenia na różne wątpliwości (np. czy taka forma pracy może być dla mnie pożyteczna). Taka grupowa konsultacja odbywa się również w trakcie spotkania 'zerowego'.

Osoby, które wiedzą, że opuszczą więcej niż 3 spotkania, proszone są o przystąpienie do programu w późniejszym terminie/w kolejnej edycji. 

Trening nie powinien jedynie realizować poznawczego/intelektualnego zaciekawienia - przystąpienie do niego powinno się wiązać z osobistą dedykacją, być czymś osobistym. Powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie - dlaczego chcę wziąć udział w Treningu? Żeby zredukować stres, napięcie? Lepiej radzić sobie z moim trudnymi emocjami, myślami? Co jest moją główną motywacją? 


WARSZAWA od 16 kwietnia (poniedziałki)

Data/godziny odbywania się spotkań w Warszawie: 

od poniedziałku 16 kwietnia 2018 - co tydzień, w godz. od 18:30 do 21:00 (2,5 godz. zegarowe).

Terminy wszystkich spotkań: 23, kwietnia, 7,14, 21, 28 maja, 4, 11, 25 czerwca.

Dzień Uważności - 23 czerwca (sobota), w godz. 10:00 - 17:00 *możliwość uczestnictwa w innym dniu uważności w przypadku braku możliwości uczestnictwa w w tym terminie/każdy uczestnik treningu może uczestniczyć w nieskończonej liczbie dni uważności.

Wszystkie materiały, nagrania będą dla uczestników dostępne on-line. Możliwość spotkania poprzez Skype'a w dłuższej przerwie pomiędzy spotkaniami.

UWAGA! Istnieje możliwość przesunięcia się terminu rozpoczęcia Treningu (i tym samym zakończenia) w przypadku małej ilości osób zgłoszonych.*możliwość uczestnictwa w innym dniu uważności w przypadku braku możliwości uczestnictwa w w tym terminie/każdy uczestnik treningu może uczestniczyć w nieskończonej liczbie dni uważności.

SPOTKANIE ORIENTACYJNE (ZALECANE dla UCZESTNIKÓW): (orientacyjne/konsultacyjne, przed Treningiem). Zapraszamy osoby zapisane na spotkanie 'zerowe' (jeżeli ktoś ma wątpliwości, pytania). Na tym spotkaniu można zapytać o wszystko, co dotyczy Treningu. Prosimy o potwierdzenie przybycia. Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu 'zerowym'. Termin spotkania zerowego: 9 kwietnia (poniedziałek), godz. 18-30 - 19:30 (konieczne jest potwierdzenie obecności)

Osoby, które mają pytania, ale nie mogą przybyć na to spotkanie, mogą się skonsultować telefonicznie lub przez Skype'a/Google Hangout (po wcześniejszym umówieniu się z prowadzącym).

Miejsce: Al. Ujazdowskie 20 (domofon nr 100, I piętro), Warszawa (Centrum), 00-478 (Warszawskie Centrum Medycyny Naturalnej KOMED)

CENA: 970 PLN

Prowadzenie: Eryk Ołtarzewski, superwizuje Julia E. Wahl


POZNAŃ od 10 marca 2018 (zjazdy weekendowe) GRUPA już ruszyła

Data/godziny odbywania się spotkań w Poznaniu:

od soboty, 10 marca 2018. 

Terminy zjazdów:

(1) 10 marca (sobota), 10:00 - 16:00

(2) 24 marca (sobota)10:00 - 16:00

7 kwietnia (sobota) - Dzień Uważności, 10:00 - 17:00
(3) 8 kwietnia (niedziela), 
10:00 - 16:00
(4) 14 kwietnia 
(sobota)10:00 - 16:00

UWAGA! Istnieje możliwość przesunięcia się terminu rozpoczęcia Treningu (i tym samym zakończenia) w przypadku małej ilości osób zgłoszonych.

*możliwość uczestnictwa w innym dniu uważności w przypadku braku możliwości uczestnictwa w w tym terminie/każdy uczestnik treningu może uczestniczyć w nieskończonej liczbie dni uważności.

SPOTKANIE ORIENTACYJNE (ZALECANE dla UCZESTNIKÓW): 

Osoby, które mają pytania mogą się skonsultować telefonicznie lub przez Skype'a/Google Hangout (po wcześniejszym umówieniu się z prowadzącym).

Miejsce: Poznań, ul. Wierzbięcice 18/5 (Centrum Psychoterapii Integralnej)

CENA: 970 PLN

Prowadzenie: Eryk Ołtarzewski, superwizuje Julia E. Wahl


  • Julia E. Wahl – psycholog, psychoterapeuta integracyjny (szkolenie w Manchesterze u dra Richarda Erskine'a); pomysłodawca współorganizator konferencji 1st Conference on Practical Application of Buddhism in Western Psychology. Mindfulness: Theory and Practice oraz pomysłodawca i współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Mindfulness, założyciel i dyektor The Mind Institute, psycholog, psychoterapeuta, w trakcie szkolenia w podejściu self-compassion i Compasssion Focused Therapy, praktykuje w podejściu buddyzmu tybetańskiego.  Ukończyła trening dla nauczycieli: MBSR in Mind-Body Medicine prowadzony przez Jona Kabat-Zinna i Sakiego Santorelliego. Doktorantka University of Derby, gdzie obecnie tworzy program wsparcia dla pacjentek onkologicznych w oparciu o CFT (Compassion-Focused Therapy).
  • Eryk Oltarzewski - pedagog, socjoterapeuta, trener grupowy. Nauczyciel metod efektywnej nauki. Pracuje z młodzieżą od 20 lat. Ukończył Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Grzegorzewskiej w Warszawie (2001), Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego (2009), Kurs Trenerów NLP w Instytucie Neurolingwistyki (2011). Praktykuje medytację od 1992r. Zainteresowany poznawaniem i praktykowaniem buddyzmu. Od 2013r kształci się w prowadzeniu treningu mindfulness (trening nauczycielski pod kierownictwem prof. Roba Nairna). Prowadzi zajęcia socjoterapeutyczne, tworzy programy zajęć komunikacji społecznej dla młodzieży, zajęć redukujących stres, programy profilaktyczne. W pracy z młodzieżą wykorzystuje elementy treningu mindfulness. Organizuje i prowadzi obozy wakacyjne, warsztaty twórcze, szkolne wyjazdy integracyjne, w czasie których wspólnie z młodzieżą fotografuje, filmuje, gra na bębnach afrykańskich, spływa rzeką w kajakach, jeździ na rowerach, tworzy opowieści przy ognisku i przeciera nowe ścieżki. Prowadzi równiez warsztaty komunikacji oraz umiejętności wychowawczych dla rodziców i nauczycieli.
  • We Wrocławiu, Krakowie i Katowicach współpracujemy z Tomaszem Kryszczyńskim. Tomek jest psychologiem, nauczycielem MBSR oraz MBCT certyfikowanym przez The Institute for Mindfulness – Based Approaches z siedzibą w Bedburgu, coachem, trenerem, członkiem zarządu PTM (Polskie Towarzystwo Mindfulness). Praktyk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pracy z grupami. Prowadzi zajęcia poświęcone mindfulness w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Doświadczenia dotyczące narzędzi stosowanych w MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) i MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) zdobywał w ciągu wielu lat własnej praktyki i badań w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii oraz Tajlandii. Aktywnie popularyzuje wiedzę dotyczącą uważności, jest zapraszany do prowadzenia spotkań poświęconych szeroko rozumianej praktyce medytacyjnej w różnych organizacjach, np. Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Nowych Horyzontach.

Informacje i zapisy: Esta dirección electrónica esta protegida contra spambots. Es necesario activar Javascript para visualizarla  ,

telefon: +608 079909 (można zostawić wiadomość SMS/prosimy nie zostawiać wiadomości na automatycznej sekretarce),

w godz. 10 - 18 (od pn do pt). 

 

KROK 1. W celu zapisania się na Trening i rezerwacji miejsca należy napisać na nasz adres ( Esta dirección electrónica esta protegida contra spambots. Es necesario activar Javascript para visualizarla ). Prześlemy szczegółowe informacje, w tym formularz rejestracyjny.

KROK 2. Po otrzymaniu przez nas potwierdzenia otrzymania od Państwa formularza rejestracyjnego, można umówić się na spotkanie konsultacyjne

(telefoniczne lub przez Skype'a/Google Hangout) lub po prostu udac się na spotkanie zerowe (nie jest to obowiązkowe). Rezerwacja następuje jedynie po dokonaniu wpłaty. 

KROK 3. Następnie należy wpłacić zaliczkę (w wysokości 250 PLN) lub uiścić całość opłaty za Trening (najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem Treningu).

Numer konta:

JULIA WAHL

Przelewy krajowe:

ING BANK ŚLĄSKI

12 1050 1559 1000 0092 1047 7411


Przelewy zagraniczne: 
IBAN PL
12 1050 1559 1000 0092 1047 7411
SWIFT CODE INGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: "GRUPA WARSZAWA", "POZNAŃ" lub "SZCZECIN". 

* Wystawiamy rachunki (ze względów księgowych do dwóch tygodni od rozpoczęcia Treningu).
* W przypadkach losowych istnieje możliwość rozłożenia opłaty na dwie raty.

 

 

Aktualności

Warsztaty

Szkolenia

Wykłady


© 2019 The Mind Institute Wszelkie prawa zastrzeżone | Created by BlueBuoy